Marsz dla Życia i Rodziny – 11. czerwca 2017 r.


pod hasłem

CZAS NA RODZINĘ !

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej gorąco zaprasza wszystkich którym na sercu leży dobro Rodziny i szacunek dla Życia, do wzięcia udziału
w Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Katowicach w niedzielę 11. czerwca 2017 r.

W miarę możliwości zachęcamy do uczestnictwa w Marszu całymi Rodzinami, a nawet w formie zorganizowanej (delegacje ze sztandarami, banerami i tp.) oraz o rozpropagowanie Marszu wśród krewnych i znajomych.

Poniżej zamieszczamy niezbędne informacje o Marszu w Katowicach – więcej informacji na temat Marszów w całej Polsce można znaleźć na stronie internetowej www.marsz.org .

Do zobaczenia na Marszu dla Życia i Rodziny w Katowicach!

Szczęść Boże!


PROGRAM MARSZU

godz. 10.30 – Msza św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji poszanowania dla życia i rodziny, oraz o Boże błogosławieństwo dla uczestników Marszu.

godz. 11.30 – 11.45 – Zbiórka uczestników Marszu przed katedrą (dotyczy tych którzy nie będą uczestniczyć we Mszy św.).

godz. 11.45 – Rozpoczęcie Marszu – przejście rodzin od katedry do Parku Kościuszki.

godz. 12.30 Zakończenie Marszu i akcji „Pieluszka dla Maluszka” (Łąka Koncertowa za restauracją Patio Park).

godz. 13.00 – 15.30 – Piknik Rodzinny w Parku Kościuszki – Łąka Koncertowa ( koncerty i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych).

Marsz dla Życia i Rodziny jest inicjatywą organizacji pozarządowych, koordynowaną przez centrum Wspierania inicjatyw dla Życia i Rodziny w Warszawie. Do udziału zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozytywnie nastawione do idei poszanowania praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Dziś rodzina musi na nowo domagać się praw i przywilejów, gdyż jej rola jest przemilczana, umniejszana, a nierzadko dyskryminowana w przestrzeni publicznej, a nawet prawodawstwie. Rodzina oparta na stabilnym, tradycyjnym związku małżeńskim to źródło życia i miejsce harmonijnego wzrastania młodego człowieka, a zarazem wielka przygoda i droga osobistego spełnienia kobiety i mężczyzny. Rodzina zapewniająca szczęście, poczucie bezpieczeństwa, wsparcie w trudnościach i godną starość jest instytucją szczególną i nie zastępowalną, stanowi podstawę zdrowego społeczeństwa i powinna cieszyć się odpowiednim prestiżem i opieką Państwa Polskiego.

Tegoroczne hasło Marszów „Czas na Rodzinę!” ma zwrócić szczególną uwagę na konieczność zapewnienia ochrony, rozwoju, dowartościowania i pomocy dla źródła życia i miłości jakim jest Rodzina. Pełny szacunek dla życia oraz tradycyjnej rodziny, złożonej z małżeństwa kobiety i mężczyzny i ich dzieci, są fundamentem szczęścia osobistego oraz racją stanu dla naszego społeczeństwa.

W tegorocznym Marszu przypominamy również, że każde życie ludzkie jest najwyższą wartością i wymaga poszanowania i ochrony w całym okresie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci oraz o prawach tych, którzy sami nie mogą lub nie potrafią się bronić – ludzi dotkniętych problemami zdrowotnymi, ekonomicznymi czy społecznymi, do godnych warunków życia w każdych okolicznościach i okresie życia.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że rodzicie mają prawo i obowiązek wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami, pochodzący z prawa naturalnego i potwierdzony w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, co powinno być przez decydentów uznawane i chronione. Dlatego chcemy chronić dzieci przed treściami, które deprawują! Chcemy szkoły wolnej od treści ideologicznych zatruwających umysły i serca młodego pokolenia!

Pokażmy naszą radość i dumę! Pokażmy, że życie i rodzina są ważne, że życie i rodzina są najważniejsze!
Spotkajmy się z rodzinami i przyjaciółmi na katowickim Marszu dla Życia i Rodziny!